Jautājumi un atbildes

Šeit Jūs varat atrast biežāk uzdotos jautājumus

 

Labdien, vēlējos uzzināt, kur var atrast informāciju (likumus/noteikumus) par nosacījumiem, lai personu ņemtu psihoneiroloģiskajā uzskaitē? 

Ar noteiktām slimībām slimojošu pacientu reģistru izveidošanu reglamentē 2008.gada 15.septembra Ministru kabineta noteikumi Nr.746 „Ar noteiktām slimībām slimojošu pacientu reģistra izveides, papildināšanas un uzturēšanas kārtība”.

 

Kāda ir pacienta iemaksa, apmeklējot ārstu psihiatru?

Saskaņā ar Ministru Kabineta 2013.gada 17. decembra  noteikumiem  Nr. 1529 „Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtība”  psihiski slimas personas, saņemot psihiatrisko ārstēšanu, no pacienta iemaksas ir atbrīvotas.

 

Kur var noskaidrot ārstniecības iestādes, kas sniedz valsts apmaksātus  pakalpojumus?

To var noskaidrot www.rindapiearsta.lv, kur pieejama arī informācija par gaidīšanas laiku pakalpojuma saņemšanai un cita noderīga informācija par pierakstīšanos un valsts apmaksātu pakalpojumu saņemšanu.

 

Kur atrodas Nacionālais veselības dienests?

Nacionālais veselības dienests atrodas Cēsu ielā 31 k-3, 6.ieeja, Rīgā. Dienestam ir arī teritoriālās nodaļas Jelgavā, Kuldīgā, Smiltenē un Daugavpilī (adrese: Saules iela 5).

Nacionālā veselības dienesta centrālajā birojā Rīgā, braucot no centra puses, var nokļūt ar 1., 3., 14., 16. un 40. autobusu (jābrauc līdz pieturai "Cēsu iela").


Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka uzkrājam un izmantojam sīkdatnes Jūsu ierīcē. Piekrišanu jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.