Slimnīcas Misija

Uzlabot valsts iedzīvotāju garīgās veselības stāvokli, nepārtraukti pilnveidoties, ievērojot vienlīdzības un līdz­tiesības principus nodrošināt augstu profesionālo kul­tūru, sniegt tādus ārstniecības pakalpojumus garīgi slimajiem pacientiem, kas apmierinātu viņu vajadzības, nodrošinot viņiem iespēju saņemt valsts garantētos ga­rīgās veselības aprūpes pakalpojumus, kuru kvalitāte at­bilst valsts sociāli ekonomiskās attīstības līmenim, nodrošināt pacientiem adekvātus funkcionēšanas ap­stākļus, stigmatizācijas mazināšanos un integrāciju sa­biedrībā.

Valsts SIA „Daugavpils psihoneiroloģiskā slimnīcā" ir 350 stacionāra un 75 ambulatorās dienas stacionāra gultas. Gada laikā slimnīcā iestājas ap 4 tūkstoši stacionāro pacientu, tiek sniegtas ap 20 tūkstoši ambulatorās konsultācijas. Slimnīcā funkcionē 10 stacionārās nodaļas, Ambulatorā psihiskās ve­selības aprūpes nodaļa, neatliekamās medicīniskās palīdzī­bas un pacientu uzņemšanas nodaļa, Ārstnieciski diagnostiskā nodaļa, aptieka, dienas stacionārs, ilgstošas so­ciālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcija, rehabili­tācijas nodaļa, saimnieciski tehniskais dienests. Sociālās aprūpes institūcijā dzīvo 177 klienti ar garīgās veselības trau­cējumiem.

Lai nodrošinātu kvalitatīvus veselības aprūpes pakalpoju­mus garīgi slimajiem pacientiem, paaugstinot sniegto vese­lības aprūpes pakalpojumu kvalitāti, izmaksu efektivitāti un pakalpojumu pieejamību tiek sasniegts galvenais veselības politikas mērķis - ES standartiem atbilstoša garīgās veselības aprūpe, nodrošinot kvalitatīvu dzīvildzi.

No arhīva datiem ir zināms, ka slimnīca tika atvērta 1924.gada 26.oktobrī. Sākumā tā tika izvietota koka ēkās, taču drīz tās kļuva par šaurām un slimnīca tika pārcelta uz trīsstāvu ēku, kura tika uzcelta 1870. gadā pēc zviedru projekta, tā bija paredzēta kā kazarmas kavalērijas pulka vajadzībām. Pirmajā slimnīcas pastāvēšanas gadā slimnīcā atradās 54 pacienti, bet pēc 10 gadiem, tas ir 1934.gadā, Daugavpils Valsts psihoneiroloģiskā slimnīca tika atzīta par pašu lielāko slimnīcu Latvijā.


Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka uzkrājam un izmantojam sīkdatnes Jūsu ierīcē. Piekrišanu jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.