Dienas stacionārs

Dienas stacionāra pakalpojums ir ārstniecības vai diagnostikas pakalpojums, kur pacientam ārstēšana un veselības aprūpe tiek nodrošināta nepilnu diennakti un ir nepieciešama pacienta novērošana pēc manipulācijas (procedūrаs) veikšanas ne mazāk par trim stundām diennaktī.

Dienas stacionārā sniedz ārstniecības pakalpojumus, kurus, to sarežģītības, risku vai laikietilpības dēļ, nav iespējams sniegt ambulatori, tomēr nav nepieciešama uzņemšana stacionārā.

Pacients uz Dienas stacionāru tiek nosūtīts šādos gadījumos:

- Psihotiskā stāvokļa pasliktināšanās
- Medikamentozās terapijas blakusparādību gadījumā
- Uzsāktās medikamentozās terapijas korekcija
- Multiprofesionālo medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumu saņemšanai


Kādi specialisti pieejami dienas stacionarā

Sekmīgākai ārstēšanai tiek izmantota multidisciplinārās komandas metode. Komandu veido ārsts – psihiatrs, garīgās veselības aprūpes māsa, klīniskais psihologs, rehabiltācijas speciālisti un sociālais darbinieks.

Nosūtīšanas kārtība uz Dienas stacionāru

Lai saņemtu valsts apmaksātu pakalpojumu nepieciešams ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījums. Ir  iespēja saņemt pakalpojumu arī bez nosūtījuma, pacientam griežoties pec palīdzības  slimnīcas Ambulatorā psihiskās veselības aprūpes nodaļā. Visos gadījumos pacientu konsultēs slimnīcas ārsts-psihiatrs, kurš noteikts pacienta veselības stavoklim atbilstošu pakalpojumu.Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka uzkrājam un izmantojam sīkdatnes Jūsu ierīcē. Piekrišanu jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.