Veselības aprūpes pakalpojumi mājās

Ja pacientam nepieciešama ambulatora ārstnieciskā palīdzība, bet medicīnisku indikāciju dēļ viņš nespēj ierasties ārstniecības iestādē ambulatorās aprūpes saņemšanai, viņam sniedz veselības aprūpes pakalpojumus mājās.

 

Pacients uz veselības aprūpes pakalpojumu  mājās tiek nosūtīts šādos gadījumos:

1. pacientam ir hroniska saslimšana un pārvietošanās traucējumi, kuru dēļ pacients nespēj ierasties ārstniecības iestādē;
2. pacients ir izrakstīts no stacionārās ārstniecības iestādes vai no dienas stacionāra pēc ķirurģiskas iejaukšanās;
3. pacientam ar diagnozi insults nepieciešami medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumi un to sniegšana uzsākta sešu mēnešu laikā pēc saslimšanas.

Kādi speciālisti sniedz veselības aprūpes pakalpojumus mājās.

Veselības aprūpes pakalpojumus mājās slimnīcā nodrošina sertificēta māsa. Māsa veic medikamentu ievadīšanu, ādas bojājumu aprūpi, pacienta barošanu caur zondi, izglīto un apmāca pacientu un viņa ģimenes locekļus aprūpes pasākumu veikšanā
Nosūtīšanas kārtība uz veselības aprūpes pakalpojumiem mājās.

Lai saņemtu valsts apmaksātu pakalpojumu nepieciešams ģimenes ārsta nosūtījums vai ārstniecības iestādes nosūtījums pēc izrakstīšanās no stacionārās ārstniecības iestādes vai dienas stacionāra sakarā ar ķirurģisku iejaukšanos.


Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka uzkrājam un izmantojam sīkdatnes Jūsu ierīcē. Piekrišanu jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.