Uzlabot valsts iedzīvotāju garīgās veselības stāvokli, nepārtraukti pilnveidoties, ievērojot vienlīdzības un līdztiesības principus nodrošināt augstu profesionālo kultūru, sniegt tādus ārstniecības pakalpojumus garīgi slimajiem pacientiem, kas apmierinātu viņu vajadzības, nodrošinot viņiem iespēju saņemt valsts garantētos garīgās veselības aprūpes pakalpojumus, kuru kvalitāte atbilst valsts sociāli ekonomiskās attīstības līmenim, nodrošināt pacientiem adekvātus funkcionēšanas apstākļus, stigmatizācijas mazināšanos un integrāciju sabiedrībā.
Valsts SIA „Daugavpils psihoneiroloģiskā slimnīcā" ir 350 stacionāra un 75 ambulatorās dienas stacionāra gultas. Gada laikā slimnīcā iestājas ap 4 tūkstoši stacionāro pacientu, tiek sniegtas ap 20 tūkstoši ambulatorās konsultācijas. Slimnīcā funkcionē 10 stacionārās nodaļas, Ambulatorā psihiskās veselības aprūpes nodaļa, neatliekamās medicīniskās palīdzības un pacientu uzņemšanas nodaļa, Ārstnieciski diagnostiskā nodaļa, aptieka, dienas stacionārs, ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcija, rehabilitācijas nodaļa, saimnieciski tehniskais dienests. Sociālās aprūpes institūcijā dzīvo 177 klienti ar garīgās veselības traucējumiem.
Lai nodrošinātu kvalitatīvus veselības aprūpes pakalpojumus garīgi slimajiem pacientiem, paaugstinot sniegto veselības aprūpes pakalpojumu kvalitāti, izmaksu efektivitāti un pakalpojumu pieejamību tiek sasniegts galvenais veselības politikas mērķis - ES standartiem atbilstoša garīgās veselības aprūpe, nodrošinot kvalitatīvu dzīvildzi.
No arhīva datiem ir zināms, ka slimnīca tika atvērta 1924.gada 26.oktobrī. Sākumā tā tika izvietota koka ēkās, taču drīz tās kļuva par šaurām un slimnīca tika pārcelta uz trīsstāvu ēku, kura tika uzcelta 1870. gadā pēc zviedru projekta, tā bija paredzēta kā kazarmas kavalērijas pulka vajadzībām. Pirmajā slimnīcas pastāvēšanas gadā slimnīcā atradās 54 pacienti, bet pēc 10 gadiem, tas ir 1934.gadā, Daugavpils Valsts psihoneiroloģiskā slimnīca tika atzīta par pašu lielāko slimnīcu Latvijā.