Ambulatorā psihiskās veselības aprūpes nodaļa

Ambulatorā nodaļa sniedz augsti kvalificētu un profesionālu psihiatrisko palīdzību akūtu un hronisku slimību un traucējumu diagnostikā un ārstēšanā.

 

Ambulatorā psihiskās veselības aprūpes nodaļa nodarbojas ar konsultāciju sniegšanu un ārstniecību garīgās veselības traucējumu gadījumos, pieņemot pacientus gan ar ģimenes ārsta vai speciālista norīkojumu, gan bez tā.  Konsultācijas tiek sniegtas neatkarīgi no personas dzīves vietas. Pacientus pieņem 5 psihiatri, tajā skaitā 2 bērnu psihiatri.
 
Pacientam ir iespēja:

- aprobežoties ar ambulatorās  konsultācijas saņemšanu, lai turpināt ārstēšanos šajā ārstniecības iestādē;
 
- saņemt psihologa un sociālā darbinieka konsultācijas;
 
- turpināt ārstēšanos dienas stacionārā. Sekmīgākai ārstēšanai tiek izmantota jauna, mūsdienīga multidisciplinārās komandas metode. Komandu veido ārsts – psihiatrs, medmāsa, klīniskais psihologs, mūzikas, kā arī fizioterapeiti un sociālais darbinieks.;
 
- saņemt nosūtījumu uz psihiatrisko stacionāru.
 
Ārsta apmeklējumu ar pacientiem ar psihiatrisko diagnozi pilnībā apmaksā Nacionālais Veselības dienests.
 
Ambulatorās psihiskās veselības aprūpes nodaļa veic psihiatriskās veselības stāvokļa pārbaudes un nodrošina psihiatra atzinumus, lai saņemtu atļaujas:
 
- Autoransporta vadīšanai;
 
- Ieroča glabāšanai, nēsāšanai un lietošanai;
 
- Lai iekārtotos darbā.
 
Ambulatorā dienesta sertificēti tiesu psihiatrijas eksperti veic:
 
-ambulatorās ekspertīzes kriminālprocesā pēc procesa virzītāja iniciatīvas aizdomās turamiem – jautājumā par pieskaitāmību; cietušiem un lieciniekiem - jautājumā par spējam adekvāti liecināt u.c.
 
-ambulatorās ekspertīzes civilprocesā pēc tiesas iniciatīvas - jautājumos par personu rīcībspēju, tiesībspēju veikt darījumus, īpašuma strīdu un ģimenes tiesību lietu gadījumos, arī pēcnāves ekspertīzi.
 
Pacienti tiek pieņemti tikai pēc iepriekšēja pieraksta.
 
Apmeklējot ambulatoru nodaļu pacientam ir jāgriežas reģistratūrā.  Reģistratūras tālrunis  65402240.
Nepieciešams personu apliecinošs dokuments – pase vai identifikācijas apliecība

Lūdzam ņemt vērā, ka, reģistrējoties bernu psihiatra konsultācijai, būs jāuzrāda personu apliecinošs dokuments - pase vai dzimšanas apliecība.Vecākiem atbilstošs ieraksts tēva vai mātes pasē, kā arī bērna dzimšanas apliecība ar norādītiem vecāku vārdiem.Citām personām, tai skaitā vecvecākiem, brāļiem, māsām, citiem tuviniekiem u.c. nepieciešams sagatavot notariāli apstiprinātu pilnvaru pārstāvēt bērna likumiskās tiesības un intereses.
 
Gadījumā, ja Jums nav iespējams apmeklēt ārstu vai psihologu paredzētajā termiņā, lūdzam pierakstu pie speciālistiem atteikt, piezvanot uz reģistratūru, lai mēs varētu Jums piedāvāt citu termiņu.