1. Psihiatriskajā stacionārā sniedz neatliekamo palīdzību personām ar psihiskās veselības traucējumiem. Tās sniegšanas pamatprincips ir brīvprātīgums.
Stacionārs ir paredzēts uz 420 gultasvietām. Stacionāra nodaļas ir sadalītas pēc dzimuma tipa (vīriešu un sieviešu), kā arī atkarībā no psihisko traucējumu izteiktības pakāpes.
Stacionārā funkcionē 8 psihiatriskās nodaļas un 2 specializētās nodaļas:
- geriatriskā nodaļa, kurā tiek ārstēti senīlie psihiskie traucējumi un pavadošie somatiskie traucējumi aktīvā formā.
- Bērnu nodaļa – bērniem vecuma grupā no 5 līdz 14 gadiem.
- Stacionārā ir organizēta „Pirmās psihotiskās epizodes” nodaļa uz 45 gultasvietām pacientiem līdz 55 gadu vecumam, kuriem pirmo reizi dzīvē radās psihotiskie stāvokļi.
2. Stacionārā tiek pielietota kompleksa ārstēšana, pielietojot tradicionālos un mūsdienīgos jaunās paaudzes ārstnieciskos preparātus. Izņēmuma gadījumos smagu slimības formu gadījumā iespējams pielietot elektrokonvulsīvo terapiju, saņemot radinieku un paša pacienta piekrišanu, izmantojot mūsdienīgas medicīniskās tehnoloģijas. Ar pacientiem un viņu radiniekiem tiek veikts psihosociālais darbs.
Pacientiem ir iespēja saņemt visus psihoterapijas veidus, sociālo un nodarbinātības rehabilitāciju, ergoterapiju. Īpaša uzmanība tiek pievērsta vides terapijai (environment therapy). Pacientiem tiek piedāvāta iespēja tikties ar reliģisko konfesiju pārstāvjiem, kā arī piedalīties dievkalpojumos.
3. Psihosociālās rehabilitācijas darba virzieni:
- individuālā un grupu psihoterapija;
- psiholoģiski izglītojošā programma;
- darbs interešu pulciņos;
- deju un kustību terapija, artterapija;
- psihokorekcijas darbs ar pacientu radiniekiem.
Stacionārā tiek sniegta augsti kvalificēta speciālistu palīdzība somatiskās medicīnas jomā (terapija, neiroloģija, ginekoloģija, oftalmoloģiskās, otorinolaringoloģijas slimības). Slimnīcā pēc nepieciešamības konsultē dažādi speciālisti – urologs, dermatovenerologs, traumatologs, ķirurgs, pediatrs, pulmonologs, kardiologs u.c.
Stacionārā ir šādas diagnostikas iespējas:
- rentgenoloģiskā izmeklēšana, pielietojot mūsdienīgu aprīkojumu;
- EKG, EEG;
- laboratoriskie izmeklējumi (vispārējie klīniskie, hematoloģiskie, bioķīmiskie);
- pieejama fizioterapeitiskā palīdzība, pielietojot mūsdienīgās metodes;
- eksperimentālā psiholoģiskā izmeklēšana.