Pirmdien, 12.maijā Daugavpils psihoneiroloģiskajā slimnīcā bija neparasta diena: slimnīcas pacienti parādīja leļļu teātri „Kolobok” pēc krievu tautas pasakas motīviem Kalkūnes filiāles sociālās aprūpes centra „Latgale” audzēkņiem.
Labsirdīga, jautra un muzikāla pasaka – kopējs slimnīcas pacientu un medicīnas personāla, galvenokārt medicīnas māsu, rezultāts. Balstoties uz Daugavpils psihoneiroloģiskās slimnīcas vadītājas Sarmītes Ķikustes vārdiem, ārstniecības iestādē strādā liela programma, ieskaitot dažādākos rehabilitācijas veidus. Pacienti nodarbojas ar mūziku, dejām, zīmē, izšuj, veido, apciemo dzīvniekus. Slimnīcas parkā bērnu pastaigu teritorijā aprīkota vesela trušu pilsētiņa ar divstāvu apartamentiem, kuru labprāt vēro ne tikai bērni, bet arī pieaugušie. Kā zināms, daba un jaunrade ārstē visas dvēseles, un cilvēkiem ar dvēseles problēmām ir ieteicams iegremdēties šajās stihijās. Protams, iespēju robežās un ar mediķu palīdzību.
„Kolobok” izveidoja kopā medmāsas un pacienti: sašuva košas lelles, izveidoja dekorācijas, izvēlējās mūziku. Par pirmajiem skatītājiem kļuva bērnu nodaļas pacienti, premjera tika sasaistīta ar Mātes dienas pasākumiem 11.maijā. Un re, otra izrāde, uz kuru tika uzaicināti bērni no Kalkūnes. Kalkūnes filiāles sociālās aprūpes centra „Latgale” sociālā darbiniece Jeļena Luzgina piebilda, ka centrā dzīvojošie bērni reti atstāj savas mājas sienas. Bez šaubām, viņi tur ir mīlēti un aprūpēti, bet, kā visi bērni, viņi vēlas gūt jaunus iespaidus un emocijas. Jauna vide, krāsaina izrāde, smaidi apkārt – tas viņiem ir liels un priecīgs notikums. Pašdarbības mākslinieki palika ļoti apmierināti.
S.Ķikuste cer, ka „Kolobok” nekļūs par pirmo un vienīgo pasaku, var radīt nelielu leļļu teātri. Tuvākajos plānos – parādīt minēto izrādi Daugavpils sociālā dienesta bērnu Dienas centra audzēkņiem ar īpašām vajadzībām.
Fotogrāfijas: ŠEIT
Avots: http://www.grani.lv/daugavpils/44084-skazka-lechit-i-neset-dobro.html