Geriatrija

Slimnīca piedāvā dauzpusīgu geriatrisko pacientu veselības un socialās aprūpes pakalpojumu klāstu.

     Normāla novecošana ir vispārēji procesi, kas tipiski veselām, aktīvām personām un  to uzvedības izmaiņas. Veselas, aktīvas, gados vecas personas novecojot var darīt visu to pašu, ko tās mēdza darīt agrāk. Atšķirības ir izpildes tempā - darbojas un uztver ne vienmēr tik ātri un izveicīgi kā agrāk.

   Geriatrijas pacientu veselības un sociālajā aprūpē svarīgi apzināties normālo novecošanas procesu norisi, lai spētu izvērtēt novirzi no normas, savlaicīgi atklātu funkcionālos traucējumus un saslimšanas. Šīs izvērtēšanas rezultātā slimnīcas veselības un sociālās aprūpes komandas darbinieki nosaka veselības un socialās aprūpes mērķus, plāno un veic piemērotāko aprūpi, pielietojot vecajiem cilvēkiem vispiemērotāko saskarsmi.

   Veco ļaužu aprūpes procesu veic aprūpes komanda, kurā ietilpst ārsti, māsas, māsu palīgi un sociālie darbinieki. Svarīgi, lai komanda strādātu ciešā sadarbībā ar veco cilvēku un viņa piederīgajiem.

    Aprūpes process ir nemitīgi mainīgs pilnveidošanas process, kas sastāv no vairākiem etapiem, kuri nemitīgi papildinās:

  • pacienta fiziskā, psiholoģiskā un sociālā stāvokļa novērtēšana (intervija, fiziskā izmeklēšana, instrumentālie izmeklējumi, analīžu dati);
  • aprūpes problēmu un mērķu noteikšana;
  • aprūpes veikšana;
  • aprūpes rezultātu novērtēšana;
  •  jaunu aprūpes problēmu un mērķu noteikšana. 

    Aprūpes procesā slimnīcas  komandas locekļi nemitīgi saskaņo informāciju un darbību, informējot pacientu un piederīgos par norisēm un izmaiņām pacienta stāvoklī un aprūpes procesā.


Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka uzkrājam un izmantojam sīkdatnes Jūsu ierīcē. Piekrišanu jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.