Ar starptautisko konferenci noslēgusies projekta ReSocialization īstenošana

Ar starptautisko konferenci noslēgusies projekta ReSocialization īstenošana

9. decembrī VAS “Daugavpils psihoneiroloģiskā slimnīca” rīkoja starptautisko konferenci, kura bija veltīta projekta “Sociālās iekļaušanās pasākumu ieviešana Daugavpils un Rokišķu psihiatriskajās slimnīcās” noslēgumam.

Konferences laikā tika runāts par projekta īstenošanas laikā veiktajām aktivitātēm, sasniegtajiem rezultātiem. Konferencē videorežīmā uzstājās arī vieslektori Elmārs Tērauds (VSIA “Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrs” Ambulatorā centra ar stacionāru “Pārdaugava” vadītājs, Veselības ministrijas Galvenais speciālists psihiatrijā) un Māris Taube (Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra ambulatorā centra 'Veldre" stacionāru vadītājs, RSU Psihiatrijas un narkoloģijas katedras profesors, Latvijas psihiatru asociācijas prezidents), kuri snieguši aktuālu informāciju par psihiatrisko rehabilitāciju Latvijā.

Konferencē klātienē piedalījušies Daugavpils psihoneiroloģiskās slimnīcas speciālisti, kā arī tiešsaistes formātā konferencei bija pieslēgušies kolēģi no Rokišķu psihiatriskās slimnīcas. Kopā konferencē piedalījušies 40 cilvēku.

Konferences laikā tika prezentēta arī ar projekta atbalstu tapusī brošūra “Informācija pacientiem un viņu tuviniekiem”, kura ir izdota latviešu un krievu valodā; tā tiks bezmaksas izsniegta slimnīcas klientiem. Brošūrā ir uzskaitītas pacientu tiesības, sūdzību iesniegšanas un izskatīšanas kārtība, kā un kur var saņemt palīdzību, kā arī informācija par Daugavpils psihoneiroloģiskās slimnīcas sniegtajiem pakalpojumiem.

Projektu Nr. LLI-368 “Sociālās iekļaušanās pasākumu ieviešana Daugavpils un Rokišķu psihiatriskajās slimnīcās” (ReSocialization) īstenoja Rokišķu psihiatriskā slimnīca (vadošais partneris) un Daugavpils psihoneiroloģiskā slimnīca.

Projekta mērķis bija palielināt sociālās iekļaušanās pieejamību un efektivitāti personām ar garīgā rakstura traucējumiem, tā sekmējot resocializācijas procesa uzlabošanos Latvijas un Lietuvas pārrobežu reģionos.  

Projekta rezultātā tika uzlabota sociālās rehabilitācijas programma un izstrādāta pacientu atbalsta sistēma ģimenēm, uzlabota slimnīcas infrastruktūra un aprīkojums. Tā Daugavpils slimnīcas teritorijā tika pārbūvēta vecā arhīva ēka, šobrīd tā ir pielāgota “Ģimeņu mājas” funkcijām, kur bērni un viņu tuvinieki var saņemt sociālās rehabilitācijas pakalpojumus. Ēka ir aprīkota ar jaunajām mēbelēm un biroja tehniku, mācību virtuvi un nepieciešamu sadzīves tehniku, rehabilitācijas procesam nepieciešamu mācību materiālu un specializētu aprīkojumu terapijas nodarbībām. Ēkā izveidotas gan nodarbību telpas, gan atpūtas zona, gan labierīcības, kuras tai skaitā var izmantot personas ar īpašām vajadzībām.

Sadarbojoties abām slimnīcām un izmantojot abu slimnīcu speciālistu pieredzi, projekta gaitā tika uzlabota un pielāgota abu slimnīcu vajadzībām sociālās rehabilitācijas kompetence.

Projekta īstenošanas ilgums: 24 mēneši, no 2019. gada janvāra līdz 2020. gada decembrim.

Projekta kopējie izdevumi ir 824705.88 eiro, projekta līdzfinansējums no Eiropas Reģionālās attīstības fonda ir 700999.99 EUR.

 

Informāciju sagatavoja:
Projekta vadītājs Artjoms Mahļins
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas tīmekļa vietne: www.latlit.eu
Oficiālā ES tīmekļa vietne: www.europa.eu


Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka uzkrājam un izmantojam sīkdatnes Jūsu ierīcē. Piekrišanu jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.