Informācija par īpašuma struktūru

Valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību “Daugavpils psihoneiroloģiskā slimnīca” visas kapitāla daļas (100%) ir Latvijas valsts īpašums. Valsts kapitāla daļu turētājs ir Veselības ministrija. Dalībnieku sapulces lēmumus pieņem Veselības ministrijas valsts sekretārs.

Valsts sabiedrībai ar ierobežotu atbildību “Daugavpils psihoneiroloģiska slimnīcai” nav līdzdalības citās sabiedrībās.

Ēku un būvju raksturojums: ŠEIT

Stratēģija

VSIA "Daugavpils psihoneiroloģiskā slimnīca" stratēģiskais mērķis – saglabāt, uzlabot un atjaunot iedzīvotāju veselību, nodrošinot uz pacientu vērstu, kvalitatīvu neatliekamās, plānveida un ilgstošās psihiatrijas pakalpojumu sniegšanu Latgales reģiona un Latvijas iedzīvotājiem.

Uzņēmuma ilgtermiņa vīzija ir kļūt par augstas kvalitātes garīgās veselības aprūpes  pakalpojumu sniedzēju, kas kalpotu par labākās prakses piemēru citiem nozares dalībniekiem.

Slimnīcas misija ir uzlabot Latgales reģiona iedzīvotāju garīgās veselības stāvokli, nepārtraukti pilnveidojot piedāvāto pakalpojumu klāstu, un, ievērojot vienlīdzības un līdztiesības principus, nodrošināt augstu profesionālo veselības aprūpes kultūru. Sniegt tādus ārstniecības un veselības aprūpes pakalpojumus garīgi slimiem pacientiem, kas apmierinātu viņu un radinieku vajadzības, nodrošinot iespēju saņemt valsts garantētos garīgās veselības aprūpes pakalpojumus, kuru kvalitāte atbilst valsts sociāli ekonomiskās attīstības līmenim. Vienlaicīgi realizēt pasākumu kompleksu, lai vecinātu sabiedrībā valdošo aizspriedumu (stigmatizācijas) mazināšanos, kā arī pacientu un deinstitucionalizācijas rezultātā no sociālās aprūpes institūcijām izrakstīto klientu integrāciju sabiedrībā.

Definējot uzņēmuma pamatvērtības, mēs fokusējamies uz cilvēkiem un viņu tiesībām saņemt kvalitatīvu ārstēšanas un aprūpes pakalpojumu, un uz darbinieku tiesībām strādāt drošā, sakārtotā un harmoniskā vidē, tādējādi motivējot gan darbinieku komandu sniegt pēc iespējas kvalitatīvākus pakalpojumus, gan palielinot stacionāra pacientu un ilgstošas sociālās aprūpes klientu apmierinātību ar sniegtajiem pakalpojumiem. Motivēti darbinieki un apmierināti pacienti un klienti ir galvenais priekšnosacījums, lai mazinātu arī lielā sabiedrības daļā valdošos aizspriedumus (stigmatizāciju) par garīgās veselības ārstniecības iestāžu vidi un pielietotajām ārstēšanas metodēm un pakalpojumu kvalitāti, kas galvenokārt sakņojas vēl padomju laikā gūtajā negatīvajā vēsturiskajā pieredzē.

Uzņēmuma pamatvērtības ir:

 • PACIENTI un KLIENTI
 • DARBS KOMANDĀ
 • SADARBĪBA

Mērķis, sniedzot garīgās aprūpes un ārstniecības pakalpojumus, ir palielināt pacientu un klientu un to ģimeņu un radinieku apmierinātību ar saņemto pakalpojumu kvalitāti, motivēt profesionālo un pieredzējušo darbinieku komandu un īstenot efektīvu sadarbību ar sabiedrības ieinteresētajām pusēm aktuālu veselības aprūpes un sociālo problēmu risināšanā.

Vispārējie stratēģiskie mērķi: ŠEIT

Ziņas par darbības un komercdarbības veidiem

Slimnīcas darbības pamatvirziens ir veselības aizsardzība, pārējie darbības virzieni – saskaņā ar Statūtiem ir sekojošie:

 • Slimnīcu darbība (86.10);
 • Izglītība (85);
 • Ārstu prakse un zobārstu prakse (86.2);
 • Pētījumu un eksperimentālo izstrāžu veikšana dabaszinātnēs un inženierzinātnēs (72.1);
 • Pārējā darbība cilvēka veselības aizsardzības jomā (86.9);
 • Ēdināšanas pakalpojumi (56);
 • Pētījumu un eksperimentālo izstrāžu veikšana sociālajās un humanitārajās zinātnēs (72.2);
 • Pārējo individuālo pakalpojumu sniegšana (96.0);
 • Citur neklasificētie profesionālie, zinātniskie un tehniskie pakalpojumi (74.9);
 • Sociālā aprūpe ar izmitināšanu (87);
 • Aprūpes centru pakalpojumi (87.1);
 • Garīgās atpalicības, garīgās veselības traucējumu un atkarības ārstēšanas pakalpojumi (87.2);
 • citi komercdarbības veidi, kas saistīti ar iepriekš minētajiem komercdarbības veidiem un kas nav pretrunā ar Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem.
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka uzkrājam un izmantojam sīkdatnes Jūsu ierīcē. Piekrišanu jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.