Daugavpils Psihoneiroloģiskajā slimnīcā 83,5% darbinieku ir vakcinējušies pret Covid-19

Sakarā ar pretrunīgas un dažkārt nepatiesas informācijas parādīšanos internetā un citos plašsaziņas līdzekļos par to, ka Latvijas medicīnas darbinieki nevēlas vakcinēties pret Covid-19, vēlamies vērst jūsu uzmanību, ka septembra beigās 540 ārsti, medicīnas darbinieki un DPNS slimnīcas darbinieki jau ir vakcinēti pret koronavīrusu.

Tas ir 83,5% (no kopējā DPNS strādājošo skaita, kas ir 647 cilvēki) un ir viens no augstākajiem vakcinācijas rādītājiem starp visām valsts ārstniecības iestādēm. 

"Neviens no DPNS darbiniekiem, kuri bija vakcinēti pret Covid-19, pēc vakcinācijas nesaskārās ar nopietnām blakusparādībām un jebkādām veselības problēmām," stāsta Daugavpils Psihoneiroloģiskās slimnīcas galvenā māsa Elita Pastare. 

Slimnīcai ir savs pansionāts, kurā dzīvojošie arī tiek vakcinēti. Septembra beigās 150 klienti, kas dzīvoja slimnīcas pansionātā, bija vakcinēti. Ārstniecības iestādes  vakcinēto stacionāro pacientu skaits ir 135 cilvēki. 

Psihoneiroloģiskajā slimnīcā ir savs vakcinācijas kabinets, un visas procedūras, ieskaitot stingru iepriekšējo pārbaudi pirms vakcinācijas un tikpat nopietnu veselības stāvokļa uzraudzību pēc vakcinācijas, veic medicīnas māsas, ārta palīgi un ārsti.

Ja DPNS tiek atklāti pacienti ar apstiprinātu koronavīrusu bez īpašiem simptomiem un kuriem slimības gaita ir viegla, tad viņi tiek ievietoti īpašā Psihoneiroloģiskās slimnīcas Covid nodaļā turpmākai terapijai.

Gadījumā, ja pacientiem ir nepieciešama īpaša pretvīrusu terapija un koronavīrusa ārstēšana sarežģītākas vai smagākas slimības gaitas dēļ, tad viņi tiek pārvietoti uz Daugavpils reģionālās slimnīcas infekcijas nodaļu. 

Daugavpils Psihoneiroloģiskā slimnīca šobrīd strādā pilnā apjomā un nodrošina pilnu psihiatriskās aprūpes klāstu. Katru gadu ārstniecības iestāde sniedz stacionāros pakalpojumus aptuveni 4000 pacientu ar neiropsihiskām slimībām.


Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka uzkrājam un izmantojam sīkdatnes Jūsu ierīcē. Piekrišanu jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.