Natai Gaibišelei pasniedz Valsts augstāko apbalvojumu

Augusta vidū Rīgas pilī augstākos Latvijas valsts apbalvojumus – Triju Zvaigžņu ordeni, Viestura ordeni un Atzinības krustu – pasniedza 97 cilvēkiem.

Triju Zvaigžņu ordeni – “Par nesavtīgo mūža darbu un ieguldījumu Latvijas iedzīvotāju veselības aprūpē psihiatrijas jomā” – saņēma arī Nata Gaibišele, bijusī ilggadējā Aknīstes psihoneiroloģiskās slimnīcas valdes priekšsēdētāja, veselības aprūpes vadības ārste, psihiatre. 2020. gada 15. februārī Gabišeles kundze beidza pildīt VSIA “Aknīstes psihoneiroloģiskā slimnīca” valdes priekšsēdētājas amata pienākumus, un sākot ar 2020. gada 17. februāri Nata Gaibišele slimnīcā ieņem veselības aprūpes vadības ārsta amatu, un arī kā ārste psihiatre konsultē slimnīcas pacientus.

Valsts augstākajam apbalvojumam Natu Gaibišeli izvirzīja Aknīstes psihoneiroloģiskās slimnīcas darbinieki.

Par savu kolēģī viņi raksta:

“Nata Gaibišele visu savu darba mūžu ir veltījusi veselības aprūpes jomas attīstībai un popularizēšanai. Psihiatrijai viņa veltījusi visu savu mūžu – no ierindas ārsta līdz godīgam, izcilam un profesionālam vadītājam. Pēc ārsta profesijas iegūšanas viņa  nebaidījās darba gaitas uzsākt laukos, kur šobrīd jau ir aizritējuši 42 viņas darba gadi. Visu mūža viņa papildinājusi zināšanas, braucot pieredzes apmaiņā uz Kanādu, Franciju u.c. valstīm.

Šobrīd N. Gaibišeles pakļautībā slimnīcā strādā 311 darbinieki un ikdienā tiek aprūpēti 400 pacienti, kuriem viņa ik dienu velta daļu sevis.

Pacientu pozitīvās atsauksmes – tās ir katra ārsta darba augstākais novērtējums. Par to liecina daudzās pateicības vēstules Veselības ministrijai gan no pacientiem, gan piederīgajiem.

Kolēģi ārstē vērtē viņu kā ļoti prasmīgu un prasīgu vadītāju gan attiecībā pret sevi, gan arī pret citiem, tādu, kura nekad iesākto darbu nepamet pusratā, bet gan noved līdz galam. N. Gaibišele pret  darbiniekiem ir prasīga, bet ne piekasīga. Viņa ir izcila vadītāja, līdere un autoritāte slimnīcas kolektīvam, kas analizē situāciju, izvērtē un pieņem prasmīgus lēmumus, tajā pašā laikā uzklausa un palīdz. Strādājot viņas vadībā, ir drošības sajūta.

Ikdienā no viņas izstaro entuziasms un spēja mērķtiecīgi darboties – tas ir viņas dzīves stils un ritms. Viņa nemitīgi rūpējas par slimnīcas ārstniecības personāla profesionālo izaugsmi un sociālo labklājību. Kolēģi novērtē N. Gaibišeli kā sava novada un mūsu iestādes patrioti.  Pateicoties dakterei,  kolektīvam ir stabili iesakņojušās tradīcijas, piemēram,  ikgadēja darbinieku godināšana un pateicību izteikšana.

Dažkārt N. Gaibišelei kā vadītājai,  nākas rīkoties arī krīzes situācijās. Tad mēs – darbinieki, augstu novērtējam objektīvu un profesionālu lēmumu pieņemšanu un rīcību.

Viņas zināšanas un situācijas pārzināšana ir nenovērtējamas pārvaldībā, kā arī viņas spēja raudzīties nākotnē, pieņemot racionālus un  atbildīgus lēmumus.

  1. Gaibišeles vadīšanas laikā mūsu slimnīca pārvērtās līdz nepazīšanai - ir renovētas visas ēkas un slimīcas nodaļas. Krīze nebaidīja viņu uzsākt jauna ārstniecības korpusa celtniecību. Ir sakārtota slimnīcas infrastruktūra un izveidota estētiski pievilcīga, sakopta slimnīcas teritorija.

Pasaules apceļošana – tas ir dakteres Natas Gaibišeles nozīmīgākais hobijs, kas palīdz uzkrāt jaunu enerģiju un sniedz pozitīvus iespaidus, ko vēlāk izmantot darbā.

Viņas labie darbi, vārdi un domas ir lieliska dāvana gan katram no mums, gan mūsu iestādei!

No sirds vēlamies pateikties par godprātīgu amata pienākumu izpildi un cieņas pilnu attieksmi pret pacientiem un kolēģiem.

Natas Gaibišeles ieguldījums darbā ticis novērtēts arī iepriekš: 2011. gadā saņemts Latvijas Republikas Veselības ministrijas Atzinības raksts “Par izciliem sasniegumiem veselības nozarē”, 2011. gadā saņemts Aknīstes novada pašvaldības Atzinības raksts “Par nesavtīgu ieguldījumu un nozīmīgiem sasniegumiem veselības aprūpē”, 2012. gadā saņemts VSIA “Aknīstes psihoneiroloģiskā slimnīca” Atzinības raksts “Par mūža ieguldījumu darbā ar pacientiem” un 2013. gadā saņemts Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības Atzinības raksts “Par sekmīgu sadarbību ar arodbiedrību un sociālā dialoga risināšanu”.”


Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka uzkrājam un izmantojam sīkdatnes Jūsu ierīcē. Piekrišanu jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.