Sociālo pakalpojumu attīstība Rokišķu un Daugavpils psihiatriskajās slimnīcās
Uzlabosim garīgās veselības aprūpi!
Projekta nosaukums: | Sociālo pakalpojumu attīstība Rokišķu un Daugavpils psihiatriskajās slimnīcās „SocServices” |
Projekta numurs: | LLIII-171 |
Sadarbības līgums: | Nr.LLIII-171 no 2010.gada 12.novembrī |
Programma: | Latvijas - Lietuvas pārrobežu sadarbības programma |
Projekta periods: | 01.12.2010 – 31.05.2013 |
Projekta partneri: | Publiskā organizācija „Rokškis psihiatriskā slimnīca” Vytauto str.47, Rokiškis, LT-42100 Tel.+37045820183 Fax.+37045820122 E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. Kontaktpersona: Vilius Erslovas, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. Tel. +37045821086 V SIA „Daugavpils psihoneiroloģiskā slimnīca” Lielā Dārza 60/62, Daugavpils, LV–5417 Tel. +371 65402220 Fax. +371 65402221 E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. Kontaktpersona: Nonna Stašune, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., Tel. +371 65402285 Fax. +371 65402255 |
Projekta apraksts: Latvijas-Lietuvas pierobežas teritorijā garīgi slimo cilvēku skaits ir liels un augošs, un tikai neliela daļa no šiem cilvēkiem var veiksmīgi integrēties sabiedrībā, tādējādi sociālās rehabilitācijas pakalpojumi ir attaisnoti un nepieciešami. Garīgās attīstības traucējumi, atšķirībā no citiem, nosaka īpašu sociālās rehabilitācijas vajadzību. Cilvēku ar garīgās attīstības traucējumiem atgriešanās sabiedrībā prasa sociālas rehabilitācijas pakalpojumus. Rokišku Psihiatriskā slimnīca un Daugavpils Psihoneiroloģiskā slimnīcas ir lielākās un vienīgās šāda profila iestādes, kuras piedāvā sociālās rehabilitācijas pakalpojumus Paņevežu un Latgales reģionu iedzīvotājiem. Šo abu iestāžu sadarbība, pieredzes apmaiņa darbinieku starpā, kā arī kopēju sociālo programmu darba rehabilitācijā sagatavošana un realizācija ļautu uzlabot cilvēkiem ar garīgās attīstības traucējumiem sniegto sociālo pakalpojumu kvalitāti. Ir svarīgi izveidot pamatus un radīt labvēlīgus apstākļus veidojot stratēģiju un bāzi darbinieku ilglaicīgai sadarbībai. Rokišku Psihiatriskajai slimnīcai un Daugavpils Psihoneiroloģiskajai slimnīcai ir laba bāze un idejas sociālās rehabilitācijas pakalpojumu attīstīšanai, taču šī bāze nav pietiekami adaptēta cilvēku ar garīgās attīstības traucējumiem vajadzību apmierināšanai nepietiekamu līdzekļu dēļ. Tāda adaptācija ļautu sociāli izolētām grupām uzlabot zināšanu un iemaņu apguvi, palielinātu iespēju atjaunot pacientu sociālās prasmes, kas, savukārt, atvieglotu to integrāciju sabiedrībā pēc izrakstīšanās no slimnīcas. Projekts virzīts uz labvēlīgu apstākļu veidošanu garīgi slimo pacientu sociālās rehabilitācijas nodrošināšanai Paņevežu un Latgales reģionos. Tas panākams attīstot sadarbību un veidojot labvēlīgu infrastruktūru abās robežas pusēs.
Projekta mērķis: Ir radīt labvēlīgus apstākļus Paņevežu un Latgales reģionu garīgi slimo pacientu sociālās rehabilitācijas nodrošināšanai, attīstot sadarbību un radot labvēlīgu infrastruktūru robežas abās pusēs.
Projekta tiešie mērķi:
1. Dalīties darba pieredzē garīgi slimo pacientu sociālās rehabilitācijas jomā, attīstot ilgtermiņa sadarbības tīklu.
2. Radīt labvēlīgu bāzi (infrastruktūru) sociālo pakalpojumu sniegšanai.
Projekta prasības:
1. Labvēlīgu apstākļu radīšana garīgi slimo integracijai sabiedrībā. Šī projekta realizācija veidos pozitīvu attieksmi risinot jautājumus par sociālo pakalpojumu sniegšanu garīgi slimiem cilvēkiem pierobežas reģionos.
2. Sociālo darbinieku kvalifikācijas celšana sociālās rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanas kvalitātes nodrošināšanai. Apmācību un pieredzes apmaiņas pasākumu organizēšana, kā arī sadarbības attīstīšana ļaus šo divu iestāžu darbiniekiem pilnveidoties profesionāli, celt kvalifikāciju, dalīties gūtajām zināšanām un apgūt jaunas darba iemaņas.
3. Kopīga sociālās rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanas tīkla izveide. Iestādes nodibinājušas sadarbības attiecības, tomēr tām trūkst labvēlīgu apstākļu šīs sadarbības attīstībai. Projekta realizācija ļautu veidot pieredzes apmaiņu projekta aktivitāšu sekmīgai īstenošanai, apmācību un diskusiju organizēšanai, kā arī liktu pamatus tālākai sadarbībai.
4.Sociālās rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanas bāzes uzlabošana un sadarbības attīstība. Patlaban Rokišku Psihiatriskajā slimnīcā un Daugavpils Psihoneiroloģiskajā slimnīcā ir tikai bāze pamata sociālo pakalpojumu sniegšanai. Pakalpojumu attīstīšana prasa pašas bāzes paplašināšanu, kā arī tās adaptāciju jaunu kopēju sociālo programmu realizācijai. Iestādēm ir resursi (parki slimnīcu teritorijās), kuru pienācīga adaptācija veicinātu sekmīgu sociālās rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanas kvalitātes uzlabošanos.
Projekta kopējā summa ir 1 246 435,52 EUR.
ERDF līdzfinansējums sastāda 979 305,53 EUR, kas ir 85% no projekta kopējām