“Daugavpils psihoneiroloģiskā slimnīca” piedalās projektā ERASMUS PLUS PROGRAMMAS ‘’ KA 2 - SADARBĪBA UN INOVĀCIJA LABĀS PRAKSES STRATĒĢISKAI PARTNERĪBAI PIEAUGUŠO IZGLĪTĪBĀ’’

Šobrīd VSIA “Daugavpils psihoneiroloģiskā slimnīca” piedalās projektā ERASMUS PLUS  PROGRAMMAS ‘’ KA 2 - SADARBĪBA UN INOVĀCIJA LABĀS PRAKSES STRATĒĢISKAI PARTNERĪBAI PIEAUGUŠO IZGLĪTĪBĀ’’  PROJEKTA NR.2016-1-TR01-KA204-034783. Šis ir vienīgais projekts, kurš ir mūsu slimnīcai kopīgs ar Turciju.

Projekta mērķis ir izveidot apmācības programmu, kas paaugstinātu atkarīgo cilvēku ģimeņu izpratni par atkarības problēmu, lai viņi varētu atpazīt atkarības pazīmes un varētu atbalstīt atkarīgo ģimenes locekli cīņā ar atkarības pārvarēšanu, laicīgi uzsāktu ārstēšanu un izmantotu visas rehabilitācijas iespējas. Šī projekta Inovatīvais aspekts ir saistīts ar atbalsta programmu, kas ir vērsta tieši uz atkarīgo ģimenes un tuvāko cilvēku izglītošanu un rehabilitāciju, kuru daudzās valstīs ir nepieciešams uzlabot un attīstīt. Tas varētu mazināt ģimenes bailes atzīt atkarību un noliegumu pieņemt no atkarības cietušo ģimenes locekli, mazinātu stigmatizāciju, kas kavē vērsties pēc profesionālās psihiatra, psihologa vai narkologa palīdzības. Projektā piedalās Latvija, Turcija, Ungārija, Austrija. 

Projekta gaitā tiek plānots:
1.Attīstīt projektu ‘’Cīņa pret atkarību un ģimenes apmācības programma’’, kuras mērķauditorija būtu cietušo no atkarības ģimenes.
2.Izstrādāt materiālus, kas ļautu vecākiem pamanīt  ģimenes locekļu atkarīgu uzvedību(brošūru,mājas lapu,u.c.)
3.Apmācīt trenerus, kuri strādās ar ‘’Cīņa pret atkarību un ģimenes apmācība’’ programmu.

Projekta rezultātā tiks nodrošināti tieššaistes pakalpojumi, izmantojot www.familysamba.com, www.ailesamba.com angļu valodā, kurus varēs izmantot ģimenes, kuras nevēlas lūgt profesionālu palīdzību. Izstrādātie atbalsta materiāli ļaus ģimenēm pamanīt atkarības pirmās pazīmes un agrīna iejaukšanās veicinās  samazināt atkarības izplatīšanos.

Apmācības programma astoņās sesijās iekļauj tēmas par uzvedību un attieksmi pret atkarīgu personu, tādas kā :
- Atkarība un atkarības norise.
- Pusaudžu atkarības riski.
- Ārstēšanas metodes un izaicinājumi.
- Ģimenes un sociālās vides ietekme cīņā ar atkarību.
- Ģimenes uzvedība un attieksme cīņā ar atkarību.

Apmācības programma tiks izstrādāta rokasgrāmatas formātā , kurā būs iekļauti mācību materiāli , metodes un tehnikas treneriem un tiks nosūtīta atbilstošām sabiedriskām organizācijām. Tiešsaistē tiks izveidoti video,dokumenti  un materiāli, kuri tiks reklamēti  skolās,’’Facebook,’’Twitter’,’provinces veselības aprūpes iestādēs, pāraudzināšanas iestādēs. Izveidotās tiešsaistes mājas lapas palīdzēs un sniegs konsultācijas kā atkarīgām personām , tā arī viņu ģimenēm . Tā uzlabos ģimeņu motivāciju palīdzēt no  atkarības cietušajam ģimenes loceklim un uzlabos ģimenes psiholoģisko stāvokli.

Izstrādātā programma tiks nosūtīta 30 ģimenēm, 180 ģimenes saņems grupu apmācību, projekta partneri  apmācīs 40 trenerus 18 līdz 22 mēnešu laikā.


Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka uzkrājam un izmantojam sīkdatnes Jūsu ierīcē. Piekrišanu jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.