Par ERASMUS PLUS PROGRAMMAS "KA 2 - SADARBĪBA UN INOVĀCIJA LABĀS PRAKSES STRATĒĢISKAI PARTNERĪBAI PIEAUGUŠO IZGLĪTĪBĀ" projektu

Erasmus+ projekts ’’Ģimenes apmācības programma cīņā ar atkarībām’’ ir sadarbība inovācijām un labās prakses apmaiņai starp Latviju, Austriju, Ungāriju un Turciju periodā  no 2017. līdz 2018.gadam.

Projekta mērķis ir izveidot inovatīvu atkarību novēršanas intervences programmu, kas paredzēta atkarīgo personu ģimenes locekļiem, lai veicinātu izpratni par atkarībām un nepieciešamo atbalstu indivīdiem, kuri cieš no atkarībām.

Projekta dalībnieki ir ārsti, psihoterapeiti, psihiatri, psihologi un sociālie darbinieki.

Projekts paredz ģimenes apmācības programmas treneru sagatavošanu, atkarīgo ģimenes locekļu apmācību, ceļveža par atkarību publicēšanu un tiešsaistes mājas lapas izveidi.

ERASMUS PLUS  PROGRAMMAS "KA 2 - SADARBĪBA UN INOVĀCIJA LABĀS PRAKSES STRATĒĢISKAI PARTNERĪBAI PIEAUGUŠO IZGLĪTĪBĀ"  PROJEKTA NR.2016-1-TR01-KA204-034783 ietvaros no 2017.gada 24.09.-28.09 četriem V SIA “Daugavpils psihoneiroloģiskā slimnīca” darbiniekiem bija iespēja apmeklēt Budapeštu un piedalīties diskusijās un novērtēšanas sesijās par narkomānijas apkarošanu un izplatīšanās novēršanu.

Tika apspriesta Austrijas, Ungārijas un Turcijas pieredze sekojošos jautājumos: 

  1. Kāda ir sieviešu / vīriešu vielu lietošanas attiecība katrā no valstīm.
  2. Kādas ir vielas lietošanas pakāpes dažādos vecumos valstīs.
  3. Kāda ir vielas lietošanas pakāpe strādājošiem jauniešiem jaunākiem par 18 gadiem valstīs.
  4. Vai atkarīgo cilvēku ārstēšana ir obligāta.
  5. Kā atkarības ārstēšanas process notiek katrā valstī. Kādas ir problēmas ārstēšanas procesā.
  6. Vai pastāv uzvedības korekcijas programmas jauniešiem, kuri lieto narkotikas.
  7. Kādas ir katrā valstī soda sankcijas narkotiku lietotājiem un pārdevējiem.
  8. Kāda ir valsts, NVO un finanšu resursu loma cīņā pret atkarību katrā valstī. 

Tika analizētas un apkopotas tendences par grūtībām individuālu pacientu  ārstēšanā katrā valstī, aizstrādātas rekomendācijas individuāliem pacientiem un ģimenēm sekmīgai ārstēšanas gaitai.

Bija iespēja apmeklēt Budapeštā Rehabilitācijas centru bijušajiem narkotisko vielu lietotājiem.


Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka uzkrājam un izmantojam sīkdatnes Jūsu ierīcē. Piekrišanu jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.